?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Joke about kidnaped journalist...
sherman
ryst1966
Vakar 9 val. ryto kartu su kolega iš Japonijos "Mainichi Shimbun" buvome premjero priimamajame, laukdami p. Kubiliaus interviu didžiausiam japonų dienraščiui. Likus kelioms akimirkoms iki mums žengiant pro kabineto duris, premjero sekretorė karštligiškai ėmė skambinti VR ministrui Raimundui Palaičiui. Kol du vyriausybės nariai apie kažką kalbėjosi telefonu, į priimamąjį atėjas ministro pirmininko padėjėjas Virgis Valentinavičius pirmiausiai lietuviškai, iškart ir angliškai pranešė apie žinutę portale lrytas.lt, kurioje skelbta, esą kažkur, kažkas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį brutaliai pagrobė svetainės vyriausiąjį redaktorių - Rimvydą Valatką.

Mes vis dėlto sėdome už stalo p. Kubiliaus kabinete. Mano kolega Koichi Shinoka premjerui pateikė pirmuosius klausimus. Po gerų dešimties minučių Virgis V. man per stalą padavė savo mobiliojo ryšio telefoną, kurio ekrane buvo išryškinta žinutė apie tai, kad visa ta info ir penktadienį "lrytas.lt" portalą redagavusios režisierės Dalios Ibelhauptaitės sumanytas blefas, o kolega Valatka - netgi labai sveikas.

Premjeras apie tai sužinojo tik baigęs interviu su Koichiu Shinoda, Pasukiojo pirštą prie smilkinio pasisukęs pro langą ir kvatojo (nedaug kas Kubulių matė kvatojantį).

Mes tuo tarpu atsisveikinome, nėrėme pro duris, bo už jų audiiencijos laukė Vokietijos ambasadorius, o 10 val. turėjo prasidėti dar ir Vyriausybės posėdis, kur greičiausiai buvo svarstomas šalies biudžetas.

Apie tai, kad "kidnapingo" istorija tėra redaktorių iš "Lrytas.lt" sugalvotas blefas arba juokas, papasakojau ir savo kolegai. Jo akys tapo didesnės ir jis beigi sakė: "Ar "kidnapingai" gali būti derama prielaida juokauti... Po akimirkos: "Ar tam laikraščiui ir jo vadovams nekilo klausimų, kad žmonių grobimas ir vargu, ar iš tokio įvykio galima gaminti "joke'us". "Kaip tasai laikraštis nuo šiol stengsis įrodyti, kad jos skelbiama informacija yra ne "joke,as", kaip jie stengsis atstatyti savo laikraščio patikimumą?"

Neprofesionalūs žiniasklaidos srityje "lrytas.lt" redaktoriai kas penktadienį kiekvieną savaitę - originalus rinkodaros sprendimas. Įtariu, gebantis pritraukti nemažą auditorijos dalį papildomai. Vis dėlto LR akcininkai ir laikraščio administratoriai tiems vienadieniams vadovams, prieš paskirdami į laikinas pareigas, dar turėtų paaiškinti, kuo esmingai skiriasi žiniasklaida nuo performanso, "prikolo". Nes po dar kelių tokių performansų, nebereiks lygiuotis prie rimtesnės spaudos klubo durų.

Ir nesu tikras, ar aukščiausieji šalies pareigūnai pajudins bent pirštą (apie telefono ragelį net neužsimenu), jeigu p. Valatką poroje su p. Ibelhauptaite iš tikrų bus mėginta pagrobti. Nebet sulaukę neginčijamų pagrobimo įrodymų.


  • 1
"Ir nesu tikras, ar aukščiausieji šalies pareigūnai pajudins bent pirštą.."
Manau, kad pajudins. Pakels prie smilkinio ir pasukios.

  • 1